Dünya piyasalarını arıyorsanız sizi böyle alalım.

Finansonline FX Dünyasını Keşfet
DUYURU
DUYURU

Güncellenen Türk Lirası Swap Oranları Bilgilendirmesi

Finansonline FX

23 Kasım 2015 Pazartesi Gecesi'nden itibaren USD/TRY paritesinde uygulanacak olan yeni swap oranları SELL (satış) pozisyonlar için "+60 TL " , BUY (alış) pozisyonlar için " - 100 TL " , EUR/TRY paritesinde uygulanacak olan yeni swap oranları ise SELL (satış) pozisyonlar için "+65 TL " , BUY (alış) pozisyonlar için " - 105TL " olarak uygulanacağını bilgilerinize sunarız.

Devam et
DUYURU
DUYURU

ABD Şükran Günü

Finansonline FX

Şükran Günü nedeniyle bazı ürünlerin işlem saatlerinde değişiklikler yaşanacaktır. Detaylı bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.


Devam et
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Düşüşler çok kısa vadeli alım fırsatıdır

Euro / Dolar • 1 Saat önce

ABD piyasalarının Şükran Günü nedeniyle tatil olması bugün piyasanın oldukça yatay hareket etmesine neden olabilir. Dün ABD’den açıklanan ekonomik verilere bakıldığında ABD’de tüketici harcamalarının azalıp, gelirlerin arttığını gördük. Bu durum tasarruf eğiliminin artışına işaret ettiğinden monetizasyon etkisinin de varlığından söz etmek kolay değil. Bu bağlamda faizlerin düşük seyredebilecek olması aşikar ancak Fed’in Aralık ayı faiz artırım sürecini engellemez. Emtia piyasalarındaki düşüşlerin yerini yükselişe bırakmış olması bugünlerde ABD’den açıklanan Dolar olumlu verilere rağmen paritenin neden çok sınırlı düştüğünü açıklıyor. Bugün bu ortam içinde düşüşlerde alım denemeleri yapılabilir ancak yarınki verilere bağlı olarak yeni beklentileri yarın paylaşacağız.

Devam et • 54 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Sterlin/dolar destekleniyor

Sterlin / Dolar • 1 Saat önce

İngiltere Maliye Bakanı Osborne’un yaptığı açıklamalar İngiltere’de büyümenin düşünülenden daha yüksek olacağına işaret ettiğinden önce Euro/sterlin paritesi baskı altında kaldı, ardında Sterlin/dolar paritesi bu bağlamda bir miktar yükseldi. Konut kredileri her ne kadar beklentilerin altında açıklanmış olsa da yükselişin devam ettiğinin görülmesi Sterlin/dolar paritesinin ABD’den gelen Dolar olumlu birçok veriye rağmen yükselmesine neden oldu. Bu sürecin bir süre daha devam etmesi mümkün. Zira emtia fiyatları da yükselme eğiliminde olduğundan bu sürecin desteklenme olasılığı varlığını sürdürüyor.

Devam et • 54 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Dolar/yen bugün-yarın yükselebilir

Dolar / Yen • 1 Saat önce

Dün ABD’den açıklanan ekonomik verilerin Dolar olumlu olması ancak buna karşın Dolar faizlerinin hareketsiz olması belki bugünkü Şükran Günü’ne bağlanabilir. Ancak gerçek şu ki ABD verileriyle Japonya verileri karşılaştırılamayacak kadar Dolar lehine. Örneğin dün ABD’den açıklanan ve öncü gösterge niteliğindeki fabrika siparişleri verinin beklentilerin oldukça üzerinde gelmesi yakında Dolar faizlerinin bir miktar yukarı yönlü hareketlenmesine ve bunun da pariteyi yeniden 123’ün üzerine götürme ihtimali yüksek. Bugün nispeten yatay kalır ama yarından itibaren yükseliş başlar.

Devam et • 54 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Altın düşüşler eşliğinde yükseliş sürecinde kalır

Altın • 1 Saat önce

Türkiye ve Rusya arasındaki krizin taraflarca savaş haline dönmeyecek olmasının anlaşılmasına rağmen biraz da medyanın etkisiyle jeopolitik risklerin artmış olması altının yukarı yönlü hareket etmesine neden oldu. Diğer yandan yükselme eğiliminde olan emtia fiyatları da altına destek verirken Dolar’ın olası yükselişi bugünlerde altının önünü kesiyor. Ne var ki eğer Dolar teknik bir düzeltme yapacak olursa altındaki hareketlenmelerin düşüşler eşliğinde yukarı yönlü olarak bir tren izleyebileceğini gösteriyor. Bu nedenle düşüşler alım için uygun fırsatlar verebilir.

Devam et • 54 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Uzun vadeli fiyatlar kısa vadeli petrole kılavuz oluyor

Ham Petrol • 1 Saat önce

Ham petrol fiyatları Türkiye-Rusya arasında gelişen askeri krize bağlı olarak yükselme trendinde. Oysa açıklanan veriler bakıldığında her ne kadar petrol stokları gerilemiş olsa da stratejik rezervlerin arttığı bir dönemde petrolün düşmesi için arzın gerçek anlamda kesilmesi ya da talebin artması gerekir. Oysa düşük benzin fiyatlarına rağmen ABD’de genel olarak tasarruf eğiliminin yükselmiş olması talebin artmaktan uzak olacağına işaret ediyor. Bu durumda petrolün belirgin şekilde yükselmesi için ilerleyen aylara bakmak gerekir. Eğer ilerleyen aylara dek gelen vadelerin fiyatları yakın vadeli fiyattan ayrışmaya başlarsa yakın vadeli fiyat da bundan etkilenir. Bu nedenle en azından 1 yıl vadeli fiyatlara bakarak karar vermeli. Uzak vadelerde hareketlenmeler belirginleştiği için kısa vadede düşüşlerde alım denemeleri yapılabilir.

Devam et • 54 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Euro/dolar’ın yükselmesi için şu an bir neden yok

Euro / Dolar • 1 Gün önce

Dün açıklanan ekonomik verilere bakıldığında Almanya büyüme verileri beklenenden olumlu olmasa da beklentiler dahilinde gelirken AB’den açıklanan verilerin birçoğu beklentilerin altında kalmış olsa da olumlu denilebilecek seviyelerdeydi. Bugün ABD’den çok belirleyici veriler açıklanacak. Özellikle kişisel tüketim harcamaları deflatörü, istihdam ve konut fiyat endeksi ön plana çıkacak. Bu verilerin herhangi bir tanesinde olumlu bir gelişme olması kolay olmayacak. Bu nedenle paritenin yükselebilmesi için bu verilerin dışında başka faktörlerin devrede olması gerekir. Şimdilik buna dair bir emare olmadığından Euro/dolar paritesinin yatay ve yükselişlerde satılabileceğine işaret ediyor.

Devam et • 107 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Sterlin/dolar’da hafif toparlanmalar görülebilir

Sterlin / Dolar • 1 Gün önce

Teknik olarak Sterlin yükselmeye başlayabileceği seviyelere ulaşmış gözüküyor. Ancak bugün İngiltere’den konut kredileri dışında bir veri açıklaması yok. Bu nedenle ABD verilerinin güdümünde belirgin yükselişler olmasa da ABD’den gelecek verilerin beklentilerin biraz altında olması dahi Sterlinin sınırlı şekilde yükselmesine neden olabilir.

Devam et • 107 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Dolar/yen alım için uygun seviyelere çok yakın

Dolar / Yen • 1 Gün önce

Dolar/yen paritesi alım için uygun seviyelere ulaşmış durumda. Dolar faizlerinin düşüşü durdurmuş olması ve hisse senedi piyasalarının yükseliş eğiliminde kalmış olması Dolar/yen paritesinin yükselmesine neden olabilir. Her ne kadar Japonya’dan bu sabah saatlerinde açıklanmış beklenti verileri olumlu olsa da ABD’den akşamüstü gelecek veriler ABD lehine olabileceği için paritenin düşüşleri kısa vadeli alım için uygun gözüküyor.

Devam et • 107 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Altın yükselebilir

Altın • 1 Gün önce

Altın fiyatları dünden beri ne yükselen emtia fiyatlarına ne de düşük kalan faizlere tepki verdi. Türkiye’nin Rus uçağını düşürmüş olması dahi altında belirgin bir harekete neden olmadı. Teknik oluşuma ve temel gelişmelere baktığımızda altında bir miktar yukarı hareket olması mümkün gözüküyor. Zaten daha fazla düşmesi için ABD’den bugün ve sonraki günlerde gelecek verilerin çok olumlu olması gerek ancak içinde bulunduğumuz ekonomik ortamın buna elverişli olmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle düşüşler altın için alım fırsatıdır.

Devam et • 107 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Petrol konsolide oluyor

Ham Petrol • 1 Gün önce

Petrol arzının azalabileceği beklentisinin dışında açıklanan ekonomik verilerin ABD ve Avrupa tarafında çok olumsuz olmayışı ilerleyen günlerde petrol fiyatlarının yükselmesine neden olabilir. Bu durumda petrolün son bir haftadan beri konsolide olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bugün açıklanacak petrol stoklarında çok belirgin yükseliş olmazsa bile petrolün düşüşleri alım için uygun gözüküyor.

Devam et • 107 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Parite yükselişe hazırlanıyor olabilir

Euro / Dolar • 2 Gün önce

Dün ABD’den açıklanan satın ama müdürleri endeksinin ve konut satışlarının düşük açıklanmış olması ve buna karşın hisse senedi piyasalarının hala düşmemiş olmasının Dolar’ın zayıflığını beraberinde getirmesi gerek. Bugün ABD’den açıklanacak büyüme verileri ve konut fiyatları da düşük açıklanacak olursa paritenin yükselmemesi için bir neden kalmaz. Bu durumda eğer gündüz Almanya’dan açıklanacak olan büyüme ve IFO verileri çok düşük olmazsa, seans içindeki gerilemeler güçlü bir alım fırsatı yaratacaktır.

Devam et • 143 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Sterlin sınırlı yükselir

Sterlin / Dolar • 2 Gün önce

Bugün İngiltere’den ciro verileri ve ABD’den konut fiyat verileriyle büyüme verileri açıklanacak. Son günlerde oldukça baskı altında kalan Euro’nun ise bir miktar toparlanması gerekiyor. Bu noktada Euro/sterlin paritesinde oluşabilecek bir yükseliş, Sterlin/dolar paritesinin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Öte yandan hisse senedi piyasalarının olası bir düşüşü, Dolar’ı geriletse bile bunun Sterlin üzerinde de olumsuz etki yaratabilecek olması paritenin olası yükselişinin çok sınırlı kalmasına neden oluyor. Bu nedenle Dolar satacaksanız alınacak para Sterlin değildir.

Devam et • 143 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Düşüşler alım fırsatıdır

Dolar / Yen • 2 Gün önce

Dolar faizlerinde yaşanan düşüş, aynı şekilde Dolar/yen paritesinde de etkisini gösterdi. Ancak hatırlanmalı ki bir süreden beri Japonya’dan açıklanan veriler ve aynı zamanda Çin verileri ekonomi olumsuz gelmeye devam ediyor. Bu durum bir süre daha devam edecek olursa Dolar faizleri gerilese bile Dolar/yen paritesinin düşüşleri kolay olmayacak. Bu nedenle Dolardan daha çok yana olan bir piyasa varken düşüşleri alım fırsatı olarak görmeliyiz.

Devam et • 143 okunma

Devam et
Daha Fazla
markasıdır.


İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. * Detaylar için 0850 250 63 63 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu sayfada yer alan bilgiler genel nitelikte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

YÜKSEK RİSK UYARISI

Kaldıraçlı Alım-Satım İşlemleri (Forex) Yüksek Riskli Bir Yatırımdır

Kaldıraçlı Alım-Satım İşlemleri (Forex) piyasalarında teminat ile yapılan işlemler yüksek risk içerirler ve bu risk seviyesi her yatırımcı için uygun olmayabilir. Yüksek kaldıraç sizin lehinize olabileceği gibi aleyhinize de olabilir. Sunulan ürünlerle işlem yapmaya başlamadan önce parasal durumunuzu, deneyiminizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Yatırmınızın bir kısmını ya da tümünü kaybetme olasılığı bulunmaktadır, bu yüzden kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmamalısınız. Sunulan ürünlerin içerdiği tüm risklerin farkında olmalısınız ve eğer herhangi bir kaygınız olduğu takdirde bağımsız bir finansal danışmandan tavsiye almanızı öneriyoruz. Forex yatırım işlemleri yüksek risk taşır ve bütün paranızı kaybedebilirsiniz.


ÜCRETSİZ DEMO HESAP OLUŞTURMAK İÇİN

Aşağıdaki formda bulunan alanları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Finansinvest bilgilendirme, tanıtım, kampanya ve reklam amaçlı SMS, e-posta, telefon ve elektronik kanallar için izin ver.